+90 (212) 546 13 33

VİZE İŞLEMLERİ

Vize işlemleriyle ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Vize işlemlerini öğrenmek istediğiniz ülkeyi yan bölümden seçiniz.

- Davetiye fotokopisi ( Davetiyeyi gönderen Arap şirketi ile Türkiye de davetiyeyi kullanacak şirketinin faaliyet alanları uygun olmalıdır. )

- Şehadetname fotokopisi ( Davetiye Gönderen Arap Şirketinin Ticari Sicil Belgesi rakam-ı sicil ) 

- Pasaport  Aslı ( Pasaportun 1 yıl geçerlilik suresi ve karşılıklı 2 boş sayfası olmalıdır. )

- Pasaport renkli fotokopisi ( A4 Formatında ve 1 adet resim pasaport fotokopisi üzerine tutturulacaktır. )

- 2 adet fotoğraf ( Biyometrik zemin beyaz 4x6 ebatlarında olmalıdır)

- Vize Başvuru Formu ( Form bilgisayarda doldurulmalıdır.Başvuru sahibi tarafından imzalanacak ve kurumu tarafından kaşelenmelidir.

- Başvuru dilekcesi Şirket Antetli kağıdına S.Arabistan İstanbul Konsolosluğuna hitaben İngilizce olarak yazılmalıdır..Dilekçedeki ünvanla davetiyedeki ünvan örtüşmelidir. (İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları il      Valiliğinden ve  Ticaret odasından onaylatacaklar sonrasında aynı dilekçenin İstanbul İl valiliğinden onaylatılması gereklidir. İstanbul içerisinde faaliyet gösteren Şirketler dilekçelerini İstanbul Ticaret Odasına onaylatmaları yeterlidir.

- Şirket Evrakları  ( Faaliyet belgesi İngilizce aslı olmalıdır, Sicil gazetesi fotokopisi , İmza sirküleri fotokopisi, Vergi levhası fotokopisi. )

- İşe giriş bildirgesi ve Maaş Bordrosu ( Maaş bordrosu 4 aylık olmalıdır.SGK işe giriş ve maaş bordroları şirket tarafından kaşe ve imza yapılmış olmalıdır. )

- Diploma fotokopisi ( Şirket danışmanları , Proje müdürleri , İş geliştirme müdürleri için Üniversite diploması zorunludur.Diğer kişiler ise mezun oldukları okul diplomalarını ekleyebilirler. )

- Kimlik Fotokopisi renkli A4 formatında olması gerekmektedir.
VİZE BAŞVURULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ
TEL: + 90 212 621 05 00