VİZE İŞLEMLERİ

Vize işlemleri ile ilgili tüm bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Vize almak istediğiniz ülkeyi aşağıdaki listeden seçerek başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGELER

  Davetiye fotokopisi ( Davetiyeyi gönderen Arap şirketi ile Türkiye’de davetiyeyi kullanacak şirketin faaliyet alanları aynı olmalıdır )
  Şehadetname fotokopisi ( Davetiyeyi gönderen Arap şirketinin ticaret sicil belgesi rakam-ı sicil )
  Pasaport Aslı ( Pasaportun 1 yıl geçerlilik süresi ve karşılıklı 2 boş sayfası olmalıdır )
  Pasaport renkli fotokopisi (A-4 formatında ve 1 adet resim pasaport fotokopisi üzerine tutturulacaktır )
  2 adet fotoğraf (Biyometrik zemin beyaz 4×6 ebatlarında olmalıdır )
  Vize başvuru formu ( Form bilgisayarda doldurulmalıdır. Başvuru sahibi tarafından imzalanmalı ve kurumu tarafından kaşelenmelidir )
  Kimlik fotokopisi renkli A-4 formatında olması gerekmektedir.

  Başvuru dilekçesi şirket antentli kağıdına S.Arabistan İstanbul Konsolosluğuna hitaben İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçedeki unvanla davetiyedeki unvan uyuşmalıdır. ( İstanbul dışında faaliyet gösteren firmalar dilekçelerini bağlı bulundukları il Valiliğinden ve Ticaret odasından onaylatacaklar sonrasında aynı dilekçenin İstanbul il Valiliğinden onaylatılması gerekmektedir. İstanbul içerinde faaliyet gösteren firmaların dilekçelerini il Ticaret odasına onaylatmaları yeterlidir. )
  Şirket evrakları ( Faaliyet belgesi İngilizce aslı olmalıdır. Sicil gazetesi fotokopisi. İmza sirküleri fotokopisi. Vergi levhası fotokopisi )
  İşe giriş bildirgesi ve maaş bordrosu aslı ( Maaş bordrosu 4 aylık olmalıdır. SGK işe giriş ve maaş bordroları şirket tarafından kaşe ve imzalanmış olmalıdır )
   Diploma fotokopisi (Şirket danışmanları, proje müdürleri, iş geliştirme müdürleri için üniversite diploması zorunludur. Diğer kişiler ise mezun oldukları okul diplomalarını ekleyebilirler. )


icon-mobil

VİZE BAŞVURULARINIZ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

+90 212 621 05 00